Z kamerą u Kardashianów jak się zaczęło? Reality show, które przez 14 lat bacznie śledziły miliony fanów – dlaczego Z kamerą u Kardashianów zdobyło taką popularność? Jak zaczęła się celebrycka przygoda tej rodziny?

Najważniejsze informacje o programie

Z kamerą u Kardashianów liczy 20 sezonów, składających się z 280 odcinków standardowych oraz 5 odcinków specjalnych. Postaci, które regularnie gościły w programie to Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, Khloe Kardashian, Rob Kardashian, Kendall Jenner, Kylie Jenner, ich mama oraz menadżerka Kris Jenner oraz jej były mąż, który przeszedł operację korekty płci i obecnie nazywa się Caitlyn Jenner.

W rolach epizodycznych wystąpiło wielu przyjaciół, byłych i obecnych partnerów, jak Scott Disick, Kanye West, Travis Scott, Lamar Odom, czy Jordyn Woods. Serial opowiadał o perypetiach wszystkich członków rodziny – ich codzienności, problemach oraz prawdziwym obliczu życia w blasku fleszy.

Z kamerą u Kardashianów – jak się zaczęło?

Nazwisko tego klanu znane było jeszcze przed powstaniem show telewizyjnego. Robert Kardashian, ojciec popularnego rodzeństwa, a także pierwszy mąż Kris Jenner był renomowanym amerykańskim prawnikiem. 4 lata po jego śmierci w wyniku raka przełyku, na kanale E! rozpoczęła się emisja programu. Pierwszy odcinek, którego premiera miała miejsce 14 października 2007 roku przedstawiał przygotowania bohaterów do rocznicy ślubu rodziców, a także debiutancki wywiad telewizyjny gwiazdy serialu – Kim Kardashian. To ona wywołała w rodzinie najwięcej skandali – ten, który przyniósł programowi największą popularność miał miejsce pod koniec pierwszego sezonu, gdy do internetu wyciekła seks-taśma z jej ówczesnym partnerem.

Z kamerą u Kardashianów fenomen

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie – skąd wziął się fenomen programu „Z kamerą u Kardashianów”? Powodów jest zapewne kilka. Po pierwsze, każdy lubi czasem oglądać mniej ambitne treści – przyglądanie się życiu innych leży poniekąd w ludzkiej naturze. W tym właśnie tkwi popularność każdego reality show. Zagubienie diamentowego kolczyka na egzotycznych wakacjach, wyprawianie imprez urodzinowych, huczniejszych niż niejedno wesele, czy seria selfie w drodze do aresztu to tylko kilka przykładów sytuacji, które zapewniają rozrywkę – wydarzenia pojawiające się na wizji są czasem na tyle absurdalne, że potrafią bawić.

Kolejnym aspektem istotnym w kwestii tego, skąd serial Kardashianek czerpie popularność, jest możliwość utożsamiania się z nim. Wbrew wielu sytuacjom oderwanym od rzeczywistości przeciętnego człowieka, program pokazuje również życie codzienne bohaterów, takie jak narodziny i wychowanie dzieci, problemy w związkach, czy rodzinne kłótnie. Dla wielu widzów jest to w pewnym sensie budujące przesłanie – sława i bogactwo nigdy nie oznaczają idealnego życia.

Gdzie oglądać Z kamerą u Kardashianów?

Stacja E! emituje już tylko nieliczne powtórki pojedynczych odcinków programu. Obecnie w serwisie Netlix znaleźć można 5 sezonów serialu o rodzinie Kardashian-Jenner – od 6 do 10. Oglądać Z kamerą u Kardashianów online można również na platformie Viaplay – tam znajduje się wszystkie 20 sezonów reality show. Mimo zakończenia emisji w 2021 roku, Kris Jenner zdecydowała się stworzenie nowego programu – „The Kardashians”. W Polsce najnowsze losy rodziny śledzić można na Disney+.

„Z kamerą u Kardashianów” – ciekawostki o programie

Królowa Instagrama

Taki tytuł otrzymała Kim Kardashian. Nie jest to jednak bezpodstawne stwierdzenie – jako pierwsza osoba na świecie wypuściła kolekcję pierwszych płatnych nakładek, nazwanych „Kimoji emojis”, które przynosiły jej dochód miliona dolarów na minutę. Ponadto, w sklepach znalazła się gra na telefon „Kim Kardashian: Hollywood”, która również cieszyła się niemałym sukcesem. Trzeba przyznać – ta rodzina wie, co robi!

Ranking Forbesa

Kylie Jenner niedawno ogłoszona została najmłodszą miliarderką na świecie. Magazyn Forbes jednak szybko musiał usunąć ją z rankingu – okazało się, że celebrytka kłamała w kwestii swojego majątku!

Sukienka Marilyn Monroe

Kim Kardashian w tym roku na gali MET zaszokowała cały świat – na czerwony dywan ubrała słynną suknię Marilyn Monroe, w której ta śpiewała Happy Birthday prezydentowi. Wybór kreacji okazał się nieszczególnie trafiony, ponieważ na gwiazdę wylała się raczej fala hejtu, niż aprobaty.